ue

Blog kulinarny

Naturalne i zdrowe

Jak sprawić, żeby nasze życie było zdrowsze

Dodano:
Autor: Lestello

Każdy z nas marzy o tym, żeby żyć jak najdłużej. Chcemy cieszyć się młodością i zdrowiem, aż do późnego wieku. Jednak jeśli już dzisiaj nie zaczniemy żyć nieco bardziej świadomie, to może nam się to po prostu nie udać. Jak wiadomo, im wcześniej coś zaczniemy robić, tym szybciej zacznie to przynosić spodziewane rezultaty. Jednak, jak się za to zabrać? Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się z Wami podzielimy. ?

Jedz mniej, a Twoje serce będzie pracować lepiej.

Badania naukowców z Washington University of Medicine w Saint Louis, dowodzą, że jeśli zmniejszycie dzienny bilans swoich posiłków do około 2000 kcal, znacznie poprawi to pracę waszego serca. Zacznie ono pracować jak u mniej więcej 15 lat młodszej od Was osoby. Jednak nie znaczy to, że macie rezygnować z regularności posiłków. W dalszym ciągu utrzymujcie ich liczbę na poziomie 5, bo tylko w ten sposób, nauczycie Wasz organizm racjonalnego gospodarowania dostarczanymi składnikami.

Lecz się jedzeniem.

Jak już za pewno wiecie, to co jemy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Dlatego przyjmijcie zasadę, że pokarm, może pomóc Wam zapobiegać wielu chorobom. Jedzcie dużo płatków owsianych i produktów bogatych w błonnik. Uchroni to Wasz przewód pokarmowy przed niepożądanymi chorobami. Wzbogaćcie też swoją dietę o warzywa i owoce, które dostarczą witamin, potrzebnych do właściwego funkcjonowania układu krwionośnego, nerwowego czy oddechowego. Jednym słowem starajcie się urozmaicać swoje posiłki, nie popadajcie w rutynę i zawsze szukajcie nowych ciekawych połączeń smakowych, które jednocześnie będą zbilansowane i bogate w cenne dla Waszego organizmu składniki.

Dbajcie o swój mózg.

Nie zaniedbujcie tego najważniejszego dla naszego funkcjonowania organu. Tylko stały jego rozwój, może spowodować, że w podeszłym wieku, będziemy w pełni świadomi i będziemy mieli siłę do dalszego działania. Jak to robić? Przede wszystkim czytajcie, bo ta czynność bardzo dobrze wpływa na mózg i pozwala mu stale się rozwijać. Uczcie się coraz to nowszych rzeczy. Edukacja musi trwać całe życie. Znajdujcie nowe obszary wiedzy, które chcecie poznać i starajcie się dowiedzieć o nich jak najwięcej. Im więcej będziecie poświęcać czasu na samorozwój, tym lepiej dla Was.

Przebywajcie w towarzystwie innych.

Nie zaniedbujcie swojego rozwoju towarzyskiego. Spędzanie czasu z innymi ludźmi dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala nam się poczuć potrzebnymi i daje możliwość do dyskusji i poznawania nowych obszarów wiedzy. Jeśli czujecie się osamotnieni, dobrym rozwiązaniem, jest też posiadanie psa. Zmusza nas on do spacerów, a jednocześnie kontakt z tym zwierzakiem spowalnia pracę naszego serca i reguluje uwalnianie adrenaliny.

Na koniec, coś, co wydaje się oczywiste, czyli ruch. Nie zapominajcie o nim i starajcie się zawsze znaleźć czas na odrobinę sportu. Jego uprawianie, uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujemy się młodzi. Dlatego znajdźcie dla siebie ulubioną dziedzinę sportu i po prostu ją uprawiajcie.

Jeśli zastosujecie tych kilka zmian w swoim życiu, sami zobaczycie, że od razu poczujecie się młodsi.