ue

Blog kulinarny

Naturalne i zdrowe

Za co kochamy święta?

Dodano:
Autor: lestello

Grudzień to wyjątkowy czas w roku. Wszyscy stajemy się wtedy bardziej życzliwi i jakoś tak optymistyczniej patrzymy w przyszłość. A dzieje się tak, gdyż czujemy, że nadchodzi ten wyjątkowy okres w roku, czyli święta Bożego Narodzenia. Co sprawia, że ten czas jest tak unikatowy, a co za tym idzie, co sprawia, że wszyscy tak bardzo kochamy święta? Nie znamy jednej odpowiedzi, jednak mamy kilka przypuszczeń, którymi chcemy się z Wami dzisiaj podzielić.

Rodzina i przyjaciele.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, to spotkania z bliskimi, zarówno rodziną, jak i przyjaciółmi. W tym czasie chętniej umawiamy się na wspólne spędzenie czasu. Najczęściej spotkania odbywają się w domach. Może powoduje to aura za oknem, która sprawia, że potrzebujemy trochę więcej ciepła i to nie tylko tego rozumianego w sposób dosłowny. Wspólnie pijemy gorącą czekoladę, gramy w gry i rozmawiamy tylko o przyjemnych rzeczach. To czas, kiedy mamy ochotę troszkę zwolnić i docenić tych, którzy przez cały rok są z nami na dobre i na złe.

Prezenty, te małe i te większe.

Odnosimy też wrażenie, że ducha świąt przywołują w dużej mierze prezenty. Niekoniecznie tylko te, które sami otrzymujemy, ale również takie, które my przygotowaliśmy dla innych. Same zakupy mogą już nam dać wiele przyjemności. Trzeba się troszkę wysilić, uruchomić naszą kreatywność i zastanowić się, co wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Dawanie i otrzymywanie prezentów wyzwala w nas ukryte na co dzień dziecko. Pamiętajcie też, że nie zawsze muszą to być kosztowne i wielkie rzeczy. Czasem wystarczy przygotować samemu ciasteczka czy szyszki, np. z naszych produktów ekspandowanych, ładnie je zapakować i wręczyć komuś bliskiemu. Takiej domowej roboty upominki cieszą czasem nawet bardziej niż kupne.

Jedzenie inne niż na co dzień.

Ostatnią kwestią, która naszym zdaniem sprawia, że kochamy święta, to potrawy, które jemy tylko raz w roku. Bo przecież nieczęsto zdarza nam się przygotowywać karpia czy barszcz z uszkami. Jest cała grupa potraw, którymi cieszymy się tylko w tym grudniowym czasie. Należy do nich choćby kutia na kaszy jęczmiennej lub kompot z suszu. Smaki tych potraw przywołują wspomnienia rodzinnych spotkań i sprawiają, że stajemy się weselsi. Bo przecież o to właśnie w świętach chodzi. Uśmiech nie zawsze gości na naszych twarzach, a jednak w grudniu częściej do nas zagląda.

Jedno jest pewne, nieważne, za co kochamy święta, ważne, żeby zawsze umieć odnaleźć w sobie ducha tego wyjątkowego czasu w roku. Najlepiej jakby został z nami na dłużej. Wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Jednak życzymy Wam, żeby te piękne ozdoby, światełka, prezenty czy spotkania z bliskimi w najbliższych dniach zaowocowały najlepszymi świętami, jakie mieliście okazję obchodzić.