ue

Blog kulinarny

Naturalne i zdrowe

Zdrowe i smaczne

Dodano:
Autor: lestello

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i nie należy go lekceważyć. Zapewnia siłe i energię aby dynamicznie zacząć dzień a także poprawia nasz nastrój. Śniadanie powinno dać nam tyle sił aby stawić czoło codziennym stresom i obowiązkom. Bez niego nasz umysł nie funkcjonuje prawidłowo, dostrzegamy brak zapału i sił. Posiłek ten powinien stanowić 30% całodziennego spożycia posiłków.

Osoby, które nie jedzą śniadania najczęściej objadają się w ciągu wieczora lub nocy. Budzą się w kiepskim nastroju po ciężkiej kolacji i tym samym zakreślają błędne koło swojego niezdrowego żywienia. Skutkiem takich poczynań jest przeważnie złe samopoczucie, brak sił, problemy ze zdrowiem oraz nadwaga.

Oprócz tego, że śniadanie powinno dać nam odpowiednia ilość energii musi również zawierać odpowiednią ilość witamin i minerałów oraz powinno być bogate w białko i węglowodany.

Często w skutek braku czasu lub lenistwa zapominamy o tym ważnym posiłku pamiętajmy jednak, że większość śniadaniowych składników możemy naszykować dzień wcześniej a do pracy wziąć obecnie modne lunch boxy.

Spróbuj śniadania z Lestello!

KASZA JAGLANA Z SEREM I OWOCAMI

Składniki:

250 g kaszy jaglanej Lestello

250 g sera białego

200 g jogurtu naturalnego

2 łyżki cukru

150 g truskawek (świeżych lub mrożonych)

100 g borówki amerykańskiej

1 łyżka pestek z dyni

Sposób przygotowania:

Kaszę wypłukać i ugotować w wodzie na sypko. Biały ser rozgnieść widelcem i wymieszać z jogurtem. Truskawki zmiksować z cukrem. Pestki dyni uprażyć na suchej patelni. Na talerzach ułożyć porcje kaszy, przykryć warstwą masy serowej i polać sosem truskawkowym. Całość posypać borówkami i pestkami dyni.