ue

Aktualności

Bądź na bieżąco

Nowość - kasza gryczana biała!

Dodano:
Lestello wprowadza nowy produkt do swojej oferty – kaszę gryczaną białą

Lestello wprowadza nowy produkt do swojej oferty – kaszę gryczaną białą z bagażem korzystnych składników odżywczych!

Kasza gryczana biała powstaje z obłuszczonego ziarna gryki, należy więc do produktów niskoprzetworzonych, stąd najbardziej wartościowych. Ponieważ nie została poddana prażeniu cechuje ją kremowa barwa i delikatny smak i aromat.

Jeżeli zaprosisz ją do swojego stołu i będzie gościć przy nim regularnie, z pewnością zauważysz tego pozytywne efekty. Przede wszystkim jest to źródło błonnika, czyli zbawiennej grupy substancji pochodzenia roślinnego, wspomagających pracę jelit, proces trawienia oraz wydalania.

Drugim skarbem w szeregach kaszy jest kwas foliowy, pomyślnie wpływający na układ nerwowy, pokarmowy oraz mózg. Zawartość potasu ma równie istotne znaczenie, ponieważ bierze on udział w transporcie składników odżywczych do wnętrza komórek. To także niezbędny element w poprawnej pracy mięśni.

Co więcej, nasz gryczany bohater jest bogaty również w magnez, mangan, fosfor, cynk i miedź. Dzięki takiej armii zadba o nasz metabolizm, kondycję kości oraz układ odpornościowy.

Można zatem uznać, że kasza gryczana biała to kompleksowy przepis na zdrowie! Regularne spożycie, w ramach zbilansowanej diety, pozwoli osiągnąć stabilny stan minerałów w naszym organizmie, tym samym zapewniając doskonałe samopoczucie.

Kasza gryczana biała poleca się na obiad, lunch, a nawet deser – w formie ciasta lub babeczki.